תקופה ארוכה וממושכת של לחצים, מתחים ודאגות מן העתיד "מספיגה" את התודעה שלנו עד לנקודה שהיא מלאה ואין עוד מקום להכלה: המועקה השלילית מחלחלת ללא הרף, עד שהספוג כבר לא מסוגל יותר להכיל. בדיוק בנקודה זו, מתפתחת חרדה: התקף זמני שעלול לחזור על עצמו שוב ושוב כתוצאה מ"טריגר" – אותו אירוע/ פעולה/ שיחה שבו הספוג הבין כי איננו מסוגל עוד. כאשר התקפי החרדה חוזרים ומתפתחים, הם יתקיימו בתדירות גדולה יותר ולטווח זמנים ארוך יותר, מלווים ברעידות, הזעת יתר, דפיקות לב מואצות, תחושת חנק ושיעול, סחרחורות ועוד. התופעה מלווה גם בפחדים רבים החל מפחד מפני המוות או מחלה ועד מפני פחד מכישלון. חרדה היא מצב שבו הנפש היא זו שמנהלת את מוחנו וגופינו והיא וכופה מצב הישרדותי ומייאש, שמשבש לחלוטין את מהלך החיים התקין.

טיפול בחרדות ברפואה הסינית מתייחס הן לפן הפיזי והן לפן הנפשי ורואה בגוף והנפש כשתי מערכות שהן אחד: קשורים ושזורים זה בזה ועל כן יש לטפל בהם באותו זמן ובאותו המקום. כך תוכל החרדה להתפוגג לגמרי, עד ההגעה לסוף התהליך והשבת השגרה האישית בחזרה.

אמצעי הטיפול בחרדות

דיקור ושיאצו

דרך מרכזית מאוד לטיפול בחרדה היא באמצעות דיקור סיני או שיאצו (לפעמים שניהם). ברפואה הסינית מקושרות כל מערכות הגוף זו לזו, כאשר כל אחת משפיעה על האחרות. הפעלת לחץ מסוים על אזורים שונים בגוף המייצגים מערכות שונות (הבטן כמייצגת מערכת העיכול למשל) יכולים להזרים את האנרגיה למקום הרצוי בגוף, לאזן את המערכות הלקויות והחסומות ולהביא להקלה משמעותית וחזרה של הסובל או הסובלת לבסיס השליטה. הדבר גורם לכך שהחרדה נדחקת הצידה, מכיוון שיש כעת בסיס חזק מאוד נפשית וגופנית שיכול להתמודד איתה.

צמחי מרפא

החכמה הסינית העתיקה שנכתבה כבר לפני 2,500 שנים ("ספר הקיסר הצהוב") מגוללת את סגולותיהם של צמחי המרפא וכבר מאות שנים שהיא מלווה גם את הרפואה המערבית: קירור הגוף בעת חום, התמלאות בנוזלים בעת יובש, ניקוז בעת עודף וכד'. לצמחים רבים ישנן תכונות מיוחדות בפרח, העלה או הגבעול שמהן ניתן לרקוח פורמולות (לשימושו האישי של הסובל בלבד) המסוגלות להשיג היפוך של המצב הקיים ולמנוע מהחרדה להמשיך להכות.

המטופלים מספרים

יונתן מטפל מהנשמה. עם תוצאות מעולות, ובן אדם מקסים!

הלכתי לטיפול דיקור ושיאצו אצל יונתן וחזרתי עם תחושה נהדרת של התרוממות נפש. כל הטיפול היה מאוד נעים, ומילותיו המרגיעות של יונתן לפני ואחרי הטיפול הפכו את הכל לחוויה מיוחדת. מומלץ בחום.

יונתן מטפל מוכשר קשוב ומקסים
מטפל מכל הלב ובהצלחה גדולה
ממליץ באהבה ?